portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Wyspa Sobieszewska - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Sprawy lokalne - Internet » Forum » Jaki dostawca?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Jaki dostawca?

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
p4tryk 
   

Nowy na forum


Wiek: 32
Dołączył: Nie Lis 20, 2011 13:41
Posty: 3
Skąd: Gdańsk-Sobieszewo

PostWysłany: Nie Lis 20, 2011 13:44    Temat postu: Jaki dostawca?

Witam,

mam pytanie do wyspiarzy, otóż czy w przegalinie jest możliwość posiadania jakiegoś sensownego internetu, ponieważ obecnie posiadam bluconnect bezprzewodowy, umowa się niedługo kończy, a sygnał jest bardzo słaby, więc czy na dzień dzisiejszy są jacyś dostawcy, którzy mogą zagwarantować tutaj jakiś sensowny internet?
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 15:05    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

Od Świbna do Przegaliny to po kablach ok. 4500m - mogą tam być świadczone usługi (up/down):

Neostrada 256 (128/256)
Neostrada 512 (128/512)
Neostrada 1024 (256/1024)

DSL 250 (128/256)
DSL 500 (128/512)
DSL 1000 (256/1024)

Jeżeli posiadasz stacjonarną usługę telefoniczną to podaj numer na prv - podam Ci więcej szczegółów co mógłbyś zamówić.

Dostawcę usługi po "drutach" możesz sobie wybrać np. w ramach BSA - Bit Stream Access czy Naked DSL.

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
marzena_b 
   

Nowy na forum


Wiek: 59
Dołączył: Czw Lis 24, 2011 16:23
Posty: 3
Skąd: Świbna

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 16:32    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

Witam.

Mam pytanie mieszkam na ul:Wioslowej i otrzymałam odpowiedz z TP.sa ze z przyczyn technicznych nie moge miec zalozonego telefonu.Czy przyczyną jest brak numerów czy jaka moze byc przyczyna.Na błękitnej lini nic wiecej nie moge się dowiedziec. Kiedys miałam tutaj numer telefonu ale zrezygnowalam,a teraz chciałam załozyc w nowym domu(ta sama działka)i nie możnaSad
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 9:19    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

marzena_b napisał:
Witam.

Mam pytanie mieszkam na ul:Wioslowej i otrzymałam odpowiedz z TP.sa ze z przyczyn technicznych nie moge miec zalozonego telefonu.Czy przyczyną jest brak numerów czy jaka moze byc przyczyna.Na błękitnej lini nic wiecej nie moge się dowiedziec. Kiedys miałam tutaj numer telefonu ale zrezygnowalam,a teraz chciałam załozyc w nowym domu(ta sama działka)i nie możnaSad


Podaj na prv adres i ewentualnie stary numer telefonu - problem może być z brakiem przyłącza lub instalacji do Twojej nieruchomości - od strony zasobów operatora nie powinno być problemów - są również porty do internetu i TV.

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
p4tryk 
   

Nowy na forum


Wiek: 32
Dołączył: Nie Lis 20, 2011 13:41
Posty: 3
Skąd: Gdańsk-Sobieszewo

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 10:34    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

Niestety, ale internet z orange freedom bezprzewodowy okazał się totalnym niewypałem i musiałem zrezygnować z usług.

Czy jest jeszcze jakaś możliwość, najlepiej po kablach, w poprzednim temacie ludzie chwalą sobie internet z NETII, podobno jest dostępny na wyspie i to całkiem dobre prędkośći - 6mb.

Proszę o jakąś pomoc co mogę tu jeszcze założyć, by ściągać i to najlepiej bez limitów.
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 22:04    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

p4tryk napisał:
Niestety, ale internet z orange freedom bezprzewodowy okazał się totalnym niewypałem i musiałem zrezygnować z usług.

Czy jest jeszcze jakaś możliwość, najlepiej po kablach, w poprzednim temacie ludzie chwalą sobie internet z NETII, podobno jest dostępny na wyspie i to całkiem dobre prędkośći - 6mb.

Proszę o jakąś pomoc co mogę tu jeszcze założyć, by ściągać i to najlepiej bez limitów.


Pisałem już, że w Przegalinie nic więcej co Twojej matce zaproponowno nie będzie. Pisałem też, że Netia nie posiada na Wyspie żadnych światłowodów ani kabli miedzianych ani central ani DSLAM które to zasoby potrzebne są do świadczenia usług internetowych. Netia dostarcza tylko treść ale całkowicie po kablach i urządzeniach TP. I tyle co oferuje TP może zaoferować Netia - nic więcej. A TP w zależności od odległości lokalu od centrali (Sobieszewo na poczcie, Świbno w Straży) może dzisiaj świadczyć usługi szerokopasmowe od 512 kb/s do 80 Mb/s - te ostatnie w technologii VDSL lub VDSL2. Niestety Przegalina to odległość ok. 4 km od Straży w Świbnie - i dlatego to tylko 512 kb/s. Po sieci kablowej nikt więcej nie zaoferuje. Można liczyć tylko na cyfrowe systemy radiowe UMTS (komórki 3G) lub ucyfryzowiony analogowy system radiowy CDMA (do 2 Mb/s). W tym drugim wypadku można 2 Mb/s wyciągnąć jeżeli w oknie mieszkania zaintaluje sie zwykłą antenę typu yagi. Jednak ze względu na zmieniającą się propagację fal radiowych nie są to stabilne usługi.

Jeżeli pomimo wszystko zdecydujesz się na Netię to zastosowana zostanie przez TP technika podziału pasma przenoszenia w kablu miedzianym doprowadzonym do Twojego domu BSA - Bit Stream Access lub Naked DSL. Kabel w ten sposób zostanie podzielony na dwa pasma - głosowe i cyfrowe i będziesz miał dostarczaną w ten sposób usługę szerokopasmową. W to ucyfryzowione pasmo Netia "wpuści" swoją treść internetową. Nie stosuje przy tym żadnego swojego urządzenia - wszystkie urządzenia to własność TP - a to już wspólnie z Twoją matką przerabiałeś Sad - no, chyba, że weźmiesz od Netii routerek to wtedy to będzie ich wkład sprzętowy w Twoim mieszkaniu Smile

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
robert_29_rr 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Pon Cze 09, 2014 16:55
Posty: 8
Skąd: Gdańsk-Wyspa Sobieszewska

PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 21:51    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

Rychu napisał:
p4tryk napisał:
Niestety, ale internet z orange freedom bezprzewodowy okazał się totalnym niewypałem i musiałem zrezygnować z usług.

Czy jest jeszcze jakaś możliwość, najlepiej po kablach, w poprzednim temacie ludzie chwalą sobie internet z NETII, podobno jest dostępny na wyspie i to całkiem dobre prędkośći - 6mb.

Proszę o jakąś pomoc co mogę tu jeszcze założyć, by ściągać i to najlepiej bez limitów.


Pisałem już, że w Przegalinie nic więcej co Twojej matce zaproponowno nie będzie. Pisałem też, że Netia nie posiada na Wyspie żadnych światłowodów ani kabli miedzianych ani central ani DSLAM które to zasoby potrzebne są do świadczenia usług internetowych. Netia dostarcza tylko treść ale całkowicie po kablach i urządzeniach TP. I tyle co oferuje TP może zaoferować Netia - nic więcej. A TP w zależności od odległości lokalu od centrali (Sobieszewo na poczcie, Świbno w Straży) może dzisiaj świadczyć usługi szerokopasmowe od 512 kb/s do 80 Mb/s - te ostatnie w technologii VDSL lub VDSL2. Niestety Przegalina to odległość ok. 4 km od Straży w Świbnie - i dlatego to tylko 512 kb/s. Po sieci kablowej nikt więcej nie zaoferuje. Można liczyć tylko na cyfrowe systemy radiowe UMTS (komórki 3G) lub ucyfryzowiony analogowy system radiowy CDMA (do 2 Mb/s). W tym drugim wypadku można 2 Mb/s wyciągnąć jeżeli w oknie mieszkania zaintaluje sie zwykłą antenę typu yagi. Jednak ze względu na zmieniającą się propagację fal radiowych nie są to stabilne usługi.

Jeżeli pomimo wszystko zdecydujesz się na Netię to zastosowana zostanie przez TP technika podziału pasma przenoszenia w kablu miedzianym doprowadzonym do Twojego domu BSA - Bit Stream Access lub Naked DSL. Kabel w ten sposób zostanie podzielony na dwa pasma - głosowe i cyfrowe i będziesz miał dostarczaną w ten sposób usługę szerokopasmową. W to ucyfryzowione pasmo Netia "wpuści" swoją treść internetową. Nie stosuje przy tym żadnego swojego urządzenia - wszystkie urządzenia to własność TP - a to już wspólnie z Twoją matką przerabiałeś Sad - no, chyba, że weźmiesz od Netii routerek to wtedy to będzie ich wkład sprzętowy w Twoim mieszkaniu Smile



Witam.
Mieszkam na turystycznej i ciągle walczę o internet Sad
Mam mobilny z t-mobile jednak zasięg mam tylko 2G
Dziś okazało się że nawet radiowy z Orange CDMA nie bedzie miał zasięgu.
A aby mieć stale łącze powiedzieli nam że koszt sięga od 20 tyś <szok>
mimo że sąsiedzi obok maja podłączoną linie więc nie powinno być problemu.
Czyli pozostaje mi się męczyć z mobilnym 2G bo z CDMA sie nie udało Sad((
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Czw Cze 12, 2014 23:29    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

robert_29_rr napisał:


(...)A aby mieć stale łącze powiedzieli nam że koszt sięga od 20 tyś <szok>
mimo że sąsiedzi obok maja podłączoną linie więc nie powinno być problemu. (...)



Czuję się wywołany do tablicy Smile

No właśnie XXI wiek jak piszesz w pokrewnym wątku a właściciele na Wyspie (nie wszyscy oczywiście) Smile nie chcą wody z wodociągów, kanalizacji, gazu i usług telekomunikacyjnych na bazie ziemnego okablowania. Sad

Gdy był realizowany projekt cyfryzacji sieci telekomunikacyjnej na Wyspie w 2007 r. przez ówczesną Telekomunikację Polską a obecny Orange Polska to były zarezerwowane środki finansowe na budowę linii światłowodowej z Górek do Świbna oraz dodatkowo na rozbudowę linii/przyłączy do budynków/klientów którzy wyrażali chęć zakupu usług telekomunikacyjnych. Trudno ponosić koszty - nawet przez takiego bogatego operatora jak Orange skoro klient nie życzy sobie usług. Kto chciał usługi Orange do tego były prowadzone linie miedziane. Turystyczna (rejon Lazurowej) jest podłączona miedzianymi kablami do Górek - pomimo, że "pod płotem" biegnie światłowód a to dalego a więc i duzy koszt - ale to szczegóły techniczne.

Dygresja: nawet dzisiejsi gazownicy na Wyspie nie wybudują przyłącza do budynku jeżeli klient nie wybuduje gazowej instalacji wewnętrznej budynku i nie zacznie opłacać miesięcznego abonamentu - nawet gdy gaz nie jest zużywany.

Tak wiec wspomniany koszt 20 000 zł to koszt w szczególności wykonania projektu przez projektantów - oni szanują swoją wiedzę - oraz koszt wciągnięcia dodatkowych kabli w istniejącą kanalizację telekomunikacyjną, ewentualnie rozbudowa punktów dostepowych. Kanalizacja telekom jest stosunkowo "młoda" a wiec nie wymagajaca dodatkowych remontów.

Jeżeli operator mówi klientowi, że koszt to 20 000 zł to nie oznacza, że klient ma ponieść te koszty. To jest informacja, że koszt jest za wysoki i operator nie może tego kosztu "udźwignąć". Operator nie ma prawa pobierać opłat za budowę infrastruktury od klienta indywidualnego. Jeżeli np klient bez porozumienia z operatorem sam wybuduje linię to włączenie jej w sieć Operatora musiałoby być zalegalizowane, w tym homologowane i na to również musiałby być opracowany projekt.

Innymi słowy : koszt projektu musi zwrócić się w ciągu 3- ch lat co oznacza, że klient powinien zamówić tyle usług aby Operator po 3-ch latach zaczął zarabiać. Oznacza to klient musiałby zamówić usługi za conajmniej 555 zł za miesiąc - 20000/36=555 zł (netto bez VAT)

Operator jednak może podjąć ponownie temat gdy zgłosi się grupa klientów w tym samym rejonie - wtedy koszt realizacji projektu - wciągnięcia dodatkowego kabla miedzianego i rozbudowy przełącznicy a może i modułu szerokopasmowego (Internet) rozłoży sie na wielu klientów i inwestycja może zwrócić się w ciągu 3-lat.

Istnieje też taka możliwość, że klient składa zamówienie i oczekuje aby w ciągu bodajże 1,5 roku dostarczono mu usługę powszechną (telefonia analogowa) pod wskazany adres. Jeżeli Operator nie wywiąże się z tego (a ma taki ustawowy obowiązek gdy jest operatorem wiodącym a Orange jest) to płaci klientowi comiesięczny ryczał (część podstawowego abonamentu który płaciłby klient za usługę powszechną gdyby ją miał) jako forma kary.

Istnieje też inny oręż, a mianowicie skarga do UKE - Urząd Komunikacji Elektronicznej. UKE reaguje na każdą skargę klienta i operatora alternatywnego gdy sprawa dotyczy braku Internetu. UKE reaguje wprost alergicznie na ten problem. Mają bardzo dobrze opracowany portal - tam też można się skarżyć on-line.

Do innych operatorów nie ma po co się udawać ponieważ oni funkcjonują głównie w "wieżowcach" Smile czyli tam gdzie w jednym miejscu żyje tysiące ludzi - tanie inwestycje i szybka stopa zwrotu z inwestycji.

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 0:10    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

robert_29_rr napisał:


Mam mobilny z t-mobile jednak zasięg mam tylko 2G
Dziś okazało się że nawet radiowy z Orange CDMA nie bedzie miał zasięgu.
(...) Czyli pozostaje mi się męczyć z mobilnym 2G bo z CDMA sie nie udało Sad((


Och te komórki... Laughing

Na Wyspie mamy dwa punkty dostępowe BTS dla telefonów komórkowych Sobieszewo i Orle. Świbno i Przegalina oświetlana jest przez BTS w Stegnie (to mocna stacja). Wszystkie te stacje oferują usługi w technologii 3G.

2G to nie zasięg - to kolejna generacja technologii transmisji danych - im wyższe G tym wyższa i efektywniejsza przepływność łącza. Ale mówię o infrastrukturze Orange chociaż nie tylko.

Problemem rejonu ul. Lazurowej jest to, że jest to obszar na granicy zasięgu dwóch BTS. Jest to nieszczęśliwy obszar dla komórek. Można interweniować u Operatora T-coś tam Very Happy aby zmodyfikował parametry BTS - gdy znają problem robią to zdalnie. Wykonuje to firma w Gdańsku na Nowolipiu. Jest to niezależna od Orange i T- coś tam Very Happy firma wydzielona z zasobów ludzkich i sprzętowych Orange i T-mobile która zarządza między innymi siecią punktów dostępowych (BTS). Od kilku lat realizowany jest projekt konsolidacji sieci komórkowych Orange i T-mobile. Polega to na tym, że na tych samych wieżach instalowane są wspólne urządzenia transmisyjne. Z tym, że każdy operator współdzieli zasoby swojego partnera. Tak więc jeżeli Orange w danej lokalizacji ma 3G to T-cos tam Very Happy również ma. Jeżeli komórki tego nie widzą to należy reklamować usługę u właściwego operatora.

To na tyle... Laughing

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
robert_29_rr 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Pon Cze 09, 2014 16:55
Posty: 8
Skąd: Gdańsk-Wyspa Sobieszewska

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 10:27    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

Nie ukrywam że jesteśmy młodzi i nie stać nas na takie koszta.
Pisząc w imieniu chłopaka przykro nam że własnie musimy ponosić konsekwencje błędów naszych rodziców. Oni kiedyś nie myśleli o internecie oraz telefonie bo było to w tamtych czasach mało popularne.
A teraz bez internetu jest ciężko. Wiele prywatnych spraw załatwia się internetowo aby np zmniejszyć koszta opłat (opłacać przelewem rachunki).
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Pią Cze 13, 2014 23:14    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

robert_29_rr napisał:
Nie ukrywam że jesteśmy młodzi i nie stać nas na takie koszta. (...)


Oczywistym jest że trudno wydawać kilkaset zł miesięcznie na usługi telekomunikacyjne, są przecież ważniejsze cele życia od Internetu Very Happy - podałem tylko logiczne uzasadnienie odmowy realizacji inwestycji przez Operatora. Na Waszym miejscu poszukałbym w tym rejonie chętnych na usługi telekom którzy mają taki sam problem jak Wy i chcieliby usługi ale nie ma warunków technicznych na ich podłączenie. Nastepnie grupowo można wystąpić do Operatora o dostarczenie usług. Operator odpowie czy będzie realizował inwestycję.

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
robert_29_rr 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Pon Cze 09, 2014 16:55
Posty: 8
Skąd: Gdańsk-Wyspa Sobieszewska

PostWysłany: Sob Cze 14, 2014 9:34    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

Nie ma szans bo po jednej stronie mamy las, obok sądzi maja internet. A za nami działki Sad.
Jest straszna lipa Sad
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 1:28    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

robert_29_rr napisał:
Nie ma szans bo po jednej stronie mamy las, obok sądzi maja internet. A za nami działki Sad.
Jest straszna lipa Sad


No to został Polkomtel z LTE - ale chyba też Twojego rejonu nie oświetlają -

zresztą sprawdź sam - kliknij tutaj i powiększ na maksa Sad

Jest natomiast mocny sygnał w technologii EDGE i "jako taki" 3G i ewentualnie CDMA - ale tego badziewia nie polecam.

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
robert_29_rr 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Pon Cze 09, 2014 16:55
Posty: 8
Skąd: Gdańsk-Wyspa Sobieszewska

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 6:06    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

Rychu napisał:
robert_29_rr napisał:
Nie ma szans bo po jednej stronie mamy las, obok sądzi maja internet. A za nami działki Sad.
Jest straszna lipa Sad


No to został Polkomtel z LTE - ale chyba też Twojego rejonu nie oświetlają -

zresztą sprawdź sam - kliknij tutaj i powiększ na maksa Sad

Jest natomiast mocny sygnał w technologii EDGE i "jako taki" 3G i ewentualnie CDMA - ale tego badziewia nie polecam.

y





EDGE co to jest bo jeszcze o ty nie słyszałam?
Widzę że Pan się dorze zna Smile
Jednak CDMA nie ma zasięgu na naszej działce Sad
Z plusa mieliśmy kiedys jednak musieliśmy odesłać bo zle nas poinformowali o zasięgu tak samo było z Netią te mobilny internet jednak brak zasięgu Sad
Jesteśmy skazni na męczenie się z mobilnym z T-mobile który ciągle zasięg Traci.
W orange ostatnio byłam sie pytać bo fajne oferty mają lączone jednak się okazało że tak jak z CDMA brak zasięgu.
Musimy się po prostu pogodzić z tym.


Z poważaniem M.W
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3041
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 23:02    Temat postu: Re: Jaki dostawca?

robert_29_rr napisał:
(...)Jednak CDMA nie ma zasięgu na naszej działce Sad
(...)


CDMA u jednego Operatora nie jest równe CDMA u innego Operatora. CDMA to ucyfryzowiona analogowa linia radiowa po dawnych analogowych telefonach komórkowych. Jeden operator ma zasięg tej linii analogowej lepszy inny gorszy np z uwagi na inne usytuowanie anten nadawczych.

Tak więc jeżeli CDMA Orange jest słabe to może spróbować CDMA od Plusa poniewaz jest mocne jak wynika z ich map zasiegu. Laughing

Nie polecam tej technologii ale z braku alternatyw można spróbować tej usługi np na próbę i koniecznie zastosowac antene typu Yaga - wtedy sygnał zostaje wzmocniony. Operator może mieć opcje "na próbę" Jeżeli nie ma to przy zakupie usługi przez Internet macie 10 dni na rezygnację z usługi bez podania przyczyny a jednocześnie czas na sprawdzenie jakości sygnału.

Dla pogłębienia wiedzy: analogicznie do CDMA Internet po kablu o który tak walczycie, na odcinku kabla miedzianego (odcinek abonencki) również funkcjonuje jako ucyfryzowiona linia analogowa ale nie radiowa ale miedziana (potocznie znane jako ADSL - asynchroniczna cyfrowa linia abonencka). Pomimo, że Internet na odcinkach międzywęzłowych realizowany jest w technologii czysto cyfrowej bo w liniach optotelekomunikacyjnych - to na ostatnim odcinku do klienta jest to linia analogowa (miedź z prądem Very Happy ) i dodatkowo ucyfryzowiona między innymi z wykorzystaniem modemu stojącego u klienta.

W Waszym przypadku z Gdańska do Sobieszewa Internet funkcjonuje w światłowodzie (linia optotelekomunikacyjna) a od Sobieszewa do Waszej lokalizacji po linii miedzianej.

_________________
Z pozdrowieniami
Tylko oczyma drugiego człowieka
Uczciwie spojrzysz na sprawę
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama